Letopisy z hlubin věků od Michelle Paver

18. února 2013 v 10:59 | Auri |  Knihy
Tahle šestidílná sága přímo srší napětím. V příběhu se posouváme o nějakou tu tisícovku let zpátky do doby, kdy lidé k životu nepotřebovali kolo ani železno a přesto úspěšně přežívali. Hlavními hrdiny jsou Torak z Vlčího klanu s věrným kamarádem Vlčekem a Renn z Havraního klanu, kteří společně putují po nádherné krajině Skandinávie za úkolem zbavit Hvozd (takto svou zemi nazývají) nebezpečných a zvrácených Pojídačů duší, kteří přestali uctívat domorodé tradice a za pomoci strachu, násilí, nemocí a války chtějí sjednotit všechny kemny Hvozdu do jednoho, zbavit je jejich tradic a obyčejů, zavést vlastní systém a udělat si z lidí ovce (taky vám to něco připomíná? :-P).

Na téhle knížce miluju hlavně to, že autorka - byť není "rodilá spisovatelka", nýbrž vystudovala biochemii - udělala pro sepsání ságy tolik, co by mnozí jiní spisovatelé ani nestačili. Spoustu let studovala zoologii, antropologii, botaniku a podobné přírodovědné obory, cestovala po světě, aby se seznámila se zvyky starých kmenů, plavala s kosatkami, velrybami, trávila hodiny a hodiny v rezervaci s vlky, aby pochopila jejich způsob života a komunikace (kterou krásně, někdy až dojemně, v knížce popisuje právě na zmiňovaném Vlčkovi). Vůbec mě nadchly její znalosti o přežití v přírodě, o významu (nejen) starodávných symbolů, o způsobu vytváření oblečení, chýší, ohně, lovu,... Knihy velice doporučuji, máte stoprocentní jistotu, že autorka do nich vložila úplně vše a udlělala pro ně snad vše. Každý příběh má okolo dvou seti stránek, takže se čtou rychle a nepřetržitě, což je snad jediná nevýhoda :-)

Veškeré díly najdete na uložto, samotné knihy se dají sehant už trochu hůře, některé jsou vyprodané. Ale věřím, že sdílením na uložto svou cenu kniha neztrácí, naopak získává dobrou reklamu. Sama už hledám a skupuji přes antikvariáty jednotlivé díly, abych je mohla hýčkat hezky fyzicky, listovat v nich doopravdy a ne jen ve čtečce :-)

Spisovatelka Michelle Paver
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama