Přednáška Tajemný svět veverek

19. února 2013 v 14:15 | Auri |  Přednášky z celé ČR
Možná jste už někdy narazili na záchrannou stanici Pinky pro veverky se sídlem v Kolíně, kterou společně už mnoho let budují manželé Soukupovi. Kateřinu a Petra Soukupovy velice obdivuji pro jejich obětavost a nedokážu si vůbec představit, jak stíhají žít "normální život" a skloubit fofry se záchrannou stanicí ještě navíc i s vlastní prací. Během let jim pod rukama prošly už stovky veverek, pro které ochotně jezdí po celé republice! Pokud se chcete dozvědět zajímavosti o životě veverek, případně si rozšířit obzory a pokochat se krásnými fotografiemi, neváhejte navštívit přednášku pořádanou K. a P. Soukupovými v Praze 21. 2. 2013. Více informací viz plakát níže:


Taktéž bych ráda podotkla, že manželé Soukupovi si veškeré výdaje spojené se záchrannou stanicí hradí sami a jsou v podstatě odkázáni pouze na sponzorské dary, ať už jde o peníze či nějaké dobroty pro veverky, výstelku a další důležité věci. Proto bych vás všechny čtenáře ráda vyzvala: pokud máte možnost nasbírat různé oříšky, šišky či semínka (např. slunečnicová) nebo poslat nějakou tu korunku, neváhejte a podělte se o ně s těmito chlupatými tvorečky skrz ZS Pinky.

Zde přikládám přímý odkaz na ZS http://www.veveratka.cz/ a zde facebook ZS Pinky. Za stanici Pinky a K. a P. Soukupovy se velice přimlouvám, jsou to neskutečně ochotní a dobří lidé, mně samotné hodně pomohli s bakalářskou prací, která se věnovala právě veverkám. Na drátě jsou doslova čtyřiadvacet hodin denně. Taková svolnost se jen těžko hledá, a proto si jistě zaslouží alespoň nějakou pomoc a pozornost z naší strany. Přispět můžete taktéž koupí jejich knihy Veveřácká kronika, která je krásně, čtivě a napínavě napsána a dá se říct, že jde v současnosti o nejlepší záznam etologie veverky obecné minimálně na území ČR. Určitě se o ní brzy dočtete více v rubrice "Vřele doporučuji". Mrkající
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama