Arboretum Nový Dvůr u Opavy

5. března 2013 v 12:30 | BioAuri |  Toulky divočinou
Dnešní příspěvek je v podstatě pozvánka do Arboreta v Novém Dvoře. Příroda se začíná probouzet, sluníčko se ukazuje čím dál častěji, ve vzduchu už je cítit ten sladký nádech jara... Prostě ideální čas vydat se někam na toulky a právě Arboretum ND je jedním z míst, které stojí za to v téhle době navštívit. Zhruba od března až do září zdejší krajina předvádí své největší krásy a o některé z nich se s vámi podělím v následujících fotkách. Nejsou vůbec profi, ale jako nástin pro představu postačí. Dodnes se musím divit, jak ten starý Olympus skvěle fotí, dokonce snad líp než ten nový Nikon, co teď mám k dispozici! Nerozhodný

Babočka admirál


Bombus terrestris


Žeby nějaká ploštice? Kdo zná druh, sem s ním do komentářů. prosím.


Stonožka nebo mnohonožka? To z fotky nepoznám, takže kdo máte tipy na název tohoto drobka, uvítám je taktéž v komentářích.


Larva pestřenky. Ano, přesně tak, to je larva té nádherné moušky, která vypadá jak miniaturní včela a přistane bez ostychu na natažené ruce.


Ruměnice pospolná se láduje na bezhlavém torzu čmeláka.


Babočka admirál se vyhřívá na kmeni.


Hlemýždí squatter.


Rhododendron. Obrázek jak vyšitý ze Spirited Away Smějící se.


Romantická a děsně tmavá ptačí budka.


Stará máma Nguyen v tamějším zookoutku. Takových kdysi zakrslých prasátek mají víc. A k tomu králíčky, různé hrabavé ptáky, kozy a kdovíco ještě. Usmívající se


Tahle píďalka je pro mě zatím záhadou. Doposud jsem nenašla její původ. Na téhle fotce jde krásně vidět, jak se jí od hlavy táhne vlákénko, které ji přidržuje k větvičce stromu.


Nakonec se píďalka rozhodla pustit vlákna a udělat si ze mě svou novou obytnou větev. Byl to zvláštní pocit mít ji na ruce. Vypadá křehce, ale na omak působila pevně, že ji jen tak něco neskolí S vyplazeným jazykem.

Budka pro veverky č.1, americký typ.


Budka pro veverky č. 2, anglický typ. Tohle je skvělá vychytávka! Do budky se nasype různé zrní, semínka, oříšky, sušený chleba či banány aj. a veverky se postupně do těchto krmítek naučí chodit a přilepšují si tím hlavně v nepříznivých obdobích. Dají se snadno vyrobit nebo koupit na internetu. 


Komentáře

1 mosis mosis | Web | 28. září 2016 v 0:34 | Reagovat

pujcky na smenku semily 2014 :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama