Dokument: Medvědi z Kamčatky

6. března 2013 v 15:16 | BioAuri |  Video
Pokud jste doposud neměli možnost zhlédnout fascinující dokument Medvědi z Kamčatky nebo si jej chcete osvěžit v paměti, je nyní volně k dispozici na uložto, konkrétně ZDE. Dokument je velice poutavě natočený a jasně se v něm ukazuje, že medvědi nejsou žádné krvelačné bestie, které chtějí jen vraždit a jediné, co znají, je touha po krvi a zabíjení (bohužel takovouto mylnou představu má o tzv. šelmách většina lidí).

Biolog Charlie Russell žije už spousty let na asijské Kamčatce, kde se stará o osiřelá mláďata a v dokumentu nejeden záběr jasně dokazuje, že i tak obrovské a silné stvoření, jakým medvěd bezesporu je, chová k člověku jakýsi respekt, nečíhá za keřem a nesnaží se ho při první příležitosti sežrat. Naopak je ve filmu zřetelně vidět, že pokud divocí medvědi už začali jevit známky agresivního chování, vždy byly namířené pouze vůči medvíďatům, se kterými chodil na dlouhé výšlapy. Velmi vtipná je např. scéna, kdy se dospělý samec až příliš k malým medvědům přiblíží a Ch. Russell ho odežene obyčejným pepřákem Smějící se.


Video (v původním znění) výše slouží jako krátká upoutávka k dokumentárnímu snímku, jenž si můžete přes uložto stáhnout. Přála bych si, aby existovalo vícero takových filmů, které prokazují, že slovo šelma není synonymum pro zvrácenou, zlou příšeru, naopak všechny šelmy mají k člověku respekt, pokud on má respekt k nim.

Pro zajímavost zde vkládám odkaz s popisem, co je potřeba dělat, pokud potkáte v přírodě medvěda. Instrukce jsou vcelku vtipně podány. Usmívající se A zde je ještě stránka týkající se dokumentu a samotného Charlieho Russella.

P.S. Charlie Russell určitě shání své následovníky, kteří by jeho dlouhodobý projekt převzali. Najde se mezi vámi nějaký nadšenec? Smějící se 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama