Opravdový konec testování kosmetiky na zvířatech v Evropě?

14. března 2013 v 9:11 |  Co nás pálí
Konečně se Evropská unie projednou vytáhla a místo blbostí přišla s něčím konstruktivním! Jde o zákaz testování kosmetiky na zvířatech.

"Současná unijní legislativa testování kosmetiky na zvířatech zakázala již v roce 2004, dosud ale platily výjimky na tři typy testů. Evropská komise platnost výjimek neprodloužila a zákaz testování kosmetiky na zvířatech platí v plném rozsahu od 11. 3. 2013. Jak upozorňují ochránci zvířat, snahy o zákaz testování trvaly přes dvacet let.
Co to v praxi znamená? Výrobky, které již v minulosti otestovány byly, smějí na trhu zůstat. Na evropský trh by se ale neměly dostat nové výrobky nebo jejich složky, které byly testovány na zvířatech."

Výňatek pochází z TOHOTO ČLÁNKU, kde se dozvíte ještě více informací k danému tématu. Teď nezbývá než doufat, že zákon skutečně zafunguje a že alespoň v případě kosmetiky budou zvířata ušetřena bolesti a stresu bez výjimek!

 


Komentáře

1 Dana Dana | Web | 15. června 2015 v 13:02 | Reagovat

Už jsi někdy vyzkoušela kosmetiku Oriflame? Na webu www.kosmetika-sleva.cz rozdávají dárky. I já jsem toho využila a nyní mám Oriflame za výhodnější ceny. Registrace je úplně zdarma. Doporučuji všem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama