Anketa: Víme, co jíme?

15. května 2013 v 13:36 | BioAuri |  Co nás pálí
"Řeknete s námi ano místním potravinám?

Co víme o jídle, které kupujeme? Evidentně mnohem méně, než bychom si přáli - což si zas a znovu připomínáme díky kauzám "posypová sůl v uzeninách" nebo "neidentifikované koňské maso převlečené za hovězí" a podobně.

Jídlo se na naše talíře dováží ze všech koutů světa. Přitom je to celé absurdní.

V roce 2010 jsme do Česka dovezli 2,2 milionu tun potravin a vyvezli 1,5 milionu tun. Jen nákladní doprava má u nás na svědomí téměř 60 % emisí oxidů dusíku a škodlivých mikročástic prachu. A pak je tu ještě jeden "detail". Dražší a dražší ropa samozřejmě zvedá ceny potravin.

Domácí jídlo, které po cestě na náš stůl zbytečně neurazilo tisíce kilometrů, je zdravé a čerstvé. Proto Hnutí DUHA podporuje farmářské trhy nebo biokluby, aby si každý mohl koupit potraviny přímo od zemědělce."


Tato část textu je převzata z ankety Hnutí DUHA, kterou můžete vyplnit ZDE. Za vyplnění vám z DUHY jako dárek přijde sada receptů a pohlednic. Navíc pomůžete zpřehlednit situaci týkající se potravin v ČR.
Ráda bych se dožila dne, kdy budu moci jít do města normálně nakoupit k maloobchodníkům s kvalitními potravinami, aniž bych musela složitě vyhledávat, jestli ještě vůbec někdo takový existuje (kor ve velkém městě zaplněném supermarkety) a jakou mají dostupnost. Jsem ráda aspoň za brněnský Zelňák (populární tržnice s čerstvými produkty, nejčastěji zelenina a ovoce), ale už i zde musí člověk hledat původ potravin, pokud chce skutečnou kvalitu. Čím jsem starší, tím víc si nějak uvědomuju, že lidé by se měli zajímat o to, co svému tělu nabídnou i za úkor vyšší ceny. Když už si nestíháme dopřát oddych, únik a klid, nestíháme podniknout např. relaxační procházku do přírody, kde se nabijeme tou správnou energií a vyčistíme si hlavu od všeho zmatku, shonu, stresu, práci, studia, atd., můžeme tělu jako částečnou kompenzaci alespoň nabídnout kvalitní potraviny, aby mohlo lépe fungovat. Už dávno jsem zjistila, že cpát se jen čokoládou a pečivem není to pravé ořechové. Naštěstí mám po svém boku osobu, která tohle chápe, a tak snažíme se hledat kvalitní potraviny společně. Neodržujeme to na sto procent, ale i tak můžu sáhnout rukou do ohně, že svědomí máme v tomto ohledu docela čísté. Bohužel v České republice to funguje zatím tak, že lidé nakupují blivajzy a vše, co je levné, prostě cena na prvním místě (ani se nedivím, když nás stát úspěšně oškubává, na čem to jen jde,... ale do politiky zabředávat nechci Usmívající se). Třeba se to však časem změní, zlepší a všichni pochopíme, že čím víc nás, kteří hledáme kvalitu, bude, tím víc se nám ta kvalita zpřístupní a zlevní. Přece nejvíc je vždy toho, po čem je právě největší poptávka (viz. např. klasická kauza s palmovým olejem, krásný a všeříkající dokument naleznete na konci tohoto článku).
Závěrem bych ráda dodala, že je složité znát skutečný původ potravin v naší "moderní" společnosti, pokud nebydlíme v zapadlé vesničce v baráčku s vlastní zahradou a polem, kde si můžeme být jisti, co sklízíme. Ale když člověk chce, vždy se najde cestička, nějaký únikový východ, kterým se může dát. Usmívající se

 


Komentáře

1 Grujorin Grujorin | E-mail | Web | 22. května 2013 v 19:45 | Reagovat

Našetřit, koupit pozemek, postavit Bio dům, udělat Bio zahradu a Bio postavu kde chovat Bio dobytek na sílu a mléko (koně krávy) a založit při tom rodinu. To je třeba právě můj cíl. Člověk si sic řekne že tam mám až moc BIO slov, ale ono se stačí jen vrátit o 150 let zpátky, dát do toho moderní poznatky staveb a pěstitelství a hurá výsledek je tu :) Lidi rádi kupují co je krásné. Ať se snažím sebevíc, vždy vypěstuji kila křivých ředkviček, přijde otec z práce a má z tesca svazek krásných kulatých ředkviček, hnojených chemicky, ale jsou kulatější, tak ty šišaté nechá shnít. A tak je to se vším a u všech. Jsme prostě druh živočicha založený na prním dojmu z fyzické krásy, ať si namlouváme co chcem :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama