Mořský anděl s čertími růžky.

11. května 2013 v 21:31 | BioAuri |  Živočichové
Chladné mořské vody Arktického oceánu, Severního Pacifiku a Severního Atlantického oceánu křižuje nádherný tvor ze skupiny plžů Gastropoda, nazvaný Clione limacina. Přezdívá se mu mořský anděl díky plovacím lemům připomínající křídla a díky způsobu, jakým se ve vodě "vznáší".Je to aktivní lovec, který se živí dalšími druhy plžů, konkrétně Limacina helicina a Limacina retroversa. Jako většina měkkýšů má ve svém ústním aparátu ukrytu tzv. radulu, čili speciální chitinovou ozubenou destičku, která slouží ke krouhání a řezání potravy.Kliony jsou proterandričtí hermafrodité, což znamená, že se u jedince projevuje nejdřív samčí pohlaví a až později samičí. Dorůstají délky do 4cm a nalezneme je v hloubce kolem 500 metrů.
Systematické zařazení: Říše: Animalia, kmen: Mollusca, třída: Gastropoda, čeleď: Clionidae.
Zdroje obrázků: tumblr.com, telegraph.co.uk, half-scientific.deviantart.com
Informační zdroje: www.arcodiv.org a wikipedie Usmívající se
 


Komentáře

1 Jituš Jituš | E-mail | Web | 12. května 2013 v 19:34 | Reagovat

Jsem člověk, který v anděli věří a můj život je s nimi velmi propleten. A tohle je opravdu nádhera! :)
Jinak mockrát děkuji za nádherný komentář na mém blogu, ale až později jsem si všimla, že nemáš uvedený mail, který by tě mohl případně upozornit na mojí reakci.. Hned na začátek ti chci mockrát poděkovat, protože jsi opravdu první člověk, který nějak pojmenoval moje fotografické umění. Prostě všichni fotí ze shora a já ze strany a hned je to prý úžasné. :)
Fotím Nikonem D70, který už je tedy dost starý, čočka už má dost za sebou (mám ho po mamince), ale zjistila jsem, že má někdy o hodně lepší fotografie, než ty nejnovější foťáky! ;) Tím se nechci nijak vytahovat, jen říkám svůj názor na celou věc! :)
Měj se hezky a přeji velké množství dobrých a neustále se vracejících čtenářů.
Jituš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama