Origin: Spirits of the past.

21. května 2013 v 9:03 | BioAuri |  Video
Dnes trochu neobvykle bych Vám chtěla představit a doporučit japonský animovaný film Gin'iro no kami no Agito, v angličtině známý jako Origin: Spirits of the past. Pohádka pohladí po duši každého milovníka přírody nejen námětem, ale také vizuálně.

Hlavní linie příběhu se odehrává v postapokalyptické době, spoustu let poté, co si lidé sami zničili Měsíc, na kterém testovali geneticky zmutované rostliny, ty vyrostly do vysoce inteligentní formy a téměř vyhladily lidský život na Zemi. Přeživší klany se nyní snaží být s lesem v jakési harmonii, která ale není vůbec idylická, jak by se z krásně animované krajiny mohlo zdát. Od katastrofy a zkušebních mutací je les pro lidi nebezpečný a útočný. Člověk si jej musí naklánět, aby měl alespoň základní pitnou vodu. Tento stav živoření a nesváru samozřejmě nemůže trvat věčně, takže se na scéně objevuje hrdina, který do přírody opět vnese rovnováhu a ukončí nepřátelství lesa a lidí a vnese znovu do společeného života souznění.


Kvůli lidské chybě a pýše, testování výdrže přístrojů a mutací došlo ke katastrofě na Měsíci, k Zemi se řítí drak, inteligentní rostlina, která už má dost těch her člověka, který ze sebe dělá Boha. Po dopadu draka civilizace téměř zaniká, pár lidí se skrylo ve vesmírných stanicích, pár jich na Zemi přežilo.

Les si veškerou vodu schovává jen pro sebe a přeživší lidé horkotěžko hledají zapomenuté zdroje, které je stále možné využít. Někdy se uchýlí ke krádeži vody u tajemného kmene lesních lidí a zle na to pak doplácí.

Konečně se však objevuje hrdina, který zodpovědnost přebere do svých rukou a díky odvaze a úctě k přírodě hodlá vše napravit... Usmívající se

A zde ještě úvodní video s poutavou písní... Ukazuje vznik inteligentní dračí rostliny a jak následně putuje až k Zemi.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama