Život lišky Vixey

22. května 2013 v 20:28 | BioAuri |  Záchrana zvířat
Náhodně jsem dnes narazila na video s liškou pojmenovanou Vixey, které je natočeno od českého autora. Když jsem se začala pídit po podrobnostech, zjistila jsem, že jde o mladou lištičku, kterou majitel zachránil před krutým osudem na kožešinové farmě. Její život od mláďátka až po dospělost je zdokumentován ve videjích na youtubu, odkaz na kanál uživatele Najlvin, který Vixey chová, je ZDE. Všechny sestřihy jsou moc pěkné a skvěle se u nich zabíjí čas. Jak jde vidět, lišky jsou velmi inteligentní a hodně hravá zvířata. Vixey mě naprosto okouzlila a už jen doufám, že taky budu jednou mít svou vlastní zachráněnou lišku! Smějící se
Pokud vás život lišek, jejich chov či vůbec jen tak obecné informace zajímají, můžete navštívit speciální diskuzní fórum Liščí nora s odkazem ZDE. Najdete tu články o liškách, ale také videa, fotky, motivy a taktéž problematiku kožešinových farem. A pokud se chcete dozvědět více o "kožešinových zvířatech", zabruste na stránku Svoboda zvířat ZDE.

Zrovna koukám na letáček, který jsem vyfasovala na promítání filmu Zátoka (The Cove) právě od organizace Svoboda zvířat a konkrétně o liškách chovaných jen pro kožešinu je tam napsáno vcelku dost. Výňatek pro zajímavost: lišky jsou v přírodě samotáři, kteří jsou aktivní především v noci, přes den se ukrývají v noře nebo ve křoví a spí. Na farmách jsou lišky chovány po jedné nebo po dvou v kleci velikosti 80x80cm, matka s mláďaty pak v ubikaci 1x2m. V přírodě se živí hlodavci, zajícovci a ptáky, kdežto na farmách jsou jim podávány jateční odpady,... což je jen malý výčet veškerých skutečností, které způsobují těmto tvorům velké utrpení. Ve výsledku všechen stres a absolutní zanedbání životního welferu vede ke stereotypii (neměnné opakování stejného pohybu), okusování kožešiny, infanticidě (vraždění vlastních mláďat), bojácnosti a reprodukčním problémům... Aneb jak pravil Mahátmá Ghándí:"Velikost a mravní pokrok národa se pozná podle toho, jak zachází se zvířaty." 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama