Kosatka Luna, která otevírala lidem srdce.

24. července 2013 v 10:35 | BioAuri |  Video
Je velice smutné, jak jsou někteří lidé absolutně NEpropojeni s přírodou a zvířata považují za věc, která sice nějak fyziologicky funguje, ale nic jiného nezvládá - například emoce a myšlení. Případně jsou tyto prvky chování považovány za něco nevědeckého a antropomorfistického, takže se odsouvají na druhou kolej a téměř nikdo je do svých studií nezahrnuje.
Naštěstí je tu pak ale druhá skupina lidí, kteří emoce zvířat cítí, oplácejí je a vědí, že zvíře jednoduše není "mašina na hovínka", ale naopak upřímá, bezprostřední bytost se svým světem, svým způsobem života, komunikace a potřeby komunikovat. Pokud vás toto téma zajímá, doporučuji zhlédnout padesáti minutový dokument o kosatce Luně, která se jednoho dne, ještě velice malá, odpojila od své rodné skupiny a začala vyhledávat lidi a komunikaci s nimi. Nikdy nikomu neublížila, nezpůsobila žádné škody, přesto se našly tupé hlavy, které - snad i v dobré víře - chtěly zamezit tomuto neskutečně výjimečnému a unikátnímu kontaktu zcela divokého zvířete s člověkem. Citlivější povahy upozorňuji, že film skončí smutně, ale přesto ještě relativně dobrou cestou, než kdyby se třeba povedlo ziskuchtivým jedincům chytit Lunu do zábavního parku, jelikož i tato možnost existovala a administrativně byla připravena.
Je dobře, že existují snímky jako tento, které ukazují nejen velkou inteligenci zvířete, ale také schopnost souznění člověka s přírodou například skrz "obyčejnou" kosatku, jejíž hravost a extrovertní povaha otevírá lidem srdce.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama