Tak už mám po zápise na veterinu.

31. srpna 2013 v 17:11 | BioAuri |  Deník biologa
Ve středu jsem byla na zápise do oboru Ochrana zvířat a welfare na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno. V podstatě na tom není nic zvláštního, žádná super příhoda se neudála. Kromě nějakých základů ohledně studia jsme se dozvěděli, že možná příští generace studentů budou přijímány formou Scio testu Křičící No nevím, mně už to teď může být sice jedno, ale vždy jsem preferovala raději vlastní přijímací testy, které se skutečně shodují s oblastí, kterou jde člověk studovat. Když jsem se hlásila na Ostravskou, připadalo mi úplně mimo, že na obor, jehož hlavním předmětem je biologie živých soustav, dělám zkoušky z češtiny, obecných předpokladů a matematiky... Proč, proč, proboha, proč?? Vždyť Scia jsou jen divná sportka, za kterou se ještě člověk uplatí, jelikož často musí investovat peníze do cvičných testů... Ale jak se na nich, sakra, pozná opravdový zájem o daný obor a studium, zapálení? ...Ok, na letošních přijímačkách to taky byla (jen) z poloviny sportka, ale byla tématická a šlo o to, kolik byl člověk ochotný si zapamatovat při samostudiu, stačila otevřít učebnice a nebyl vázán nějakým proklikáváním se někam na internetu a když ti net zrovna nejede, tak smůla. Nešlo o žádná trapná lejstra, speciální černé fixy, stres z toho, jestli jsem ten křížek neudělal moc nakřivo a počítač ho sejme v pořádku... Prostě Scio NE! Je pravda, že od mých posledních testů je to přes čtyři roky zpátky, tak třeba se něco změnilo k lepšímu, ale silně o tom pochybuju. Furt ta stejná fraška a požírání nervů...
Abych se ale jen nerozčilovala... Areálem veteriny jsem naprosto učarovaná, je to opravdu jak univerzitní městečko ve velkoměstě. Sotva zde doléhá šum z hlavní ulice, byť jsou budovy blízko centru a tudíž kolem míjí spousta lidí, aut, šalin atd. Už se moc těším do školy. Propukne to 23. září. Jediné, čeho jsem se lekla, je povinný tělocvik, ale údajně se dá zapsat jako tělocvik i venčení psů z útulku Smějící se, takže je to jenom čím dál lepší. Ve středy bychom měli mívat nějaké výjezdy do terénu, nejspíš záchranných stanic, zoologických zahrad a podobných zařízení. Bude to super, vím to! Úžasný Hned jak začne pořádná akce, budu zde o veškerém dění referovat.

 


Komentáře

1 Dvořáková Dvořáková | E-mail | 3. července 2017 v 21:57 | Reagovat

Nabízím vypracované otázky (které jsou zkontrolované učiteli) na přijímací zkoušky včetně modelových otázek na veterinu do Brna. Lze je využít i na další obory a především na lékařské fakulty. Zdarma zašlu ukázky z vypracovaných otázek. Všechny otázky jsou vypracované ve wordu a je možno s nimi dále pracovat.

1) biologie – 297 otázek
2) chemie – 260 otázek
+ navíc otázky i z fyziky

Dále nabízím prezentace z přípravných kurzů veterinární univerzity. Tyto prezentace a materiály jsou přímo od učitelů a je v nich obsaženo učivo na přijímací zkoušky. Přípravný kurz se dělil na 6 částí:

1) obecná a anorganická chemie – 7 prezentací
2) organická chemie – 6 prezentací + 4 testy s řešením
3) obecná biologie – 7 prezentací + 29 zajímavých článků (které nám přednášející učitelka četla)
4) zoologie – 7 prezentací + 2 wordy teorie navíc
5) biochemie – 2 prezentace
6) fyzika – 40 prezentací nebo pdf souborů

Všechny materiály jsou ve verzi, kdy s nimi jde dále pracovat, což je například dobré pro vlastní poznámky.

Napište mi na email dvorakova025@seznam.cz a ráda Vám poskytnu další informace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama